خانهسبک زندگیبرای در امان ماندن از آنفلوآنزا چه کار کنیم؟

برای در امان ماندن از آنفلوآنزا چه کار کنیم؟

برای در امان ماندن از آنفلوآنزا چه کار کنیم؟

به طور معمول در ماه‌های سرد سال به واسطه سردی هوا آمار ابتلا به آنفولانزا افزایش پیدا می‌کند، با انجام کارهایی ساده می‌توان از ابتلا به این بیماری در امان ماند.

۱. دستانتان را بشویید

این روزها و پس از شیوع کرونا  از معجزه شستن دستان بیش از پیش آگاه شده‌ایم، شستن دست‌ها به صورت مکرر می‌تواند از ابتلا به بسیار از بیماری‌های واگیردار جلوگیری کند. دستان خود را به طور مکرر با آب گرم و صابون بشویید این کار برای کاهش احتمال ابتلا به آنفولانزا بسیار کمک می‌کند از این طریق احتمال ورود بسیاری از ویروس‌ها و میکروب‌ها به بدنتان و همچنین گسترش آنها جلوگیری کرد.

۲. به اندازه کافی استراحت کنید
خواب کافی برای بدن ضروری است، برنامه‌ی منظم خواب باعث بهبود وضعیت سیستم ایمنی بدن می‌گردد. سعی کنید برنامه‌ی منظمی برای استراحت و خواب داشته باشید این موضوع به خصوص برا کودکان بسیار ضروری است.

۳. استرس نداشته باشید
اضطراب و استرس نه تنها حالات روحی را تحت تاثیر قرار می‌دهند بلکه باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن هم می‌شوند. با انجام یک سری کارهای ساده و ایجاد تغییرهای کوچک می‌توان تا حد زیادی استرس را دور کرد. انجام حرکات ساده ورزشی، نیم ساعت پیاده‌روی تا حد زیادی به کاهش استرس کمک می‌کند.

۴. ورزش کنید
انجام فعالیت‌های ورزشی ساده، حرکات کششی ساده و همچنین پیاده‌روی می‌تواند به بهبود گلبول‌های سفید خون کمک کند و ایمنی بدن را افزایش دهد.

۵. رژیم غذایی سالم داشته باشید
خوردن میوه و سبزیجات می‌تواند تا حد زیادی بدن را سالم نگه‌دارد. آنتی اکسیدان‌ها بدن را در مقابل استرس محافظت می‌کند واسیدهای چرب امگا۳ می‌توانند جریان خون را بهبود دهند، همچنین در فصل‌های سرد سال از غذاهای دارای ویتامین ‌C، ویتامین D، زنجبیل، شیر، پتاسیم و … استفاده کنید همچنین استفاده از فست‌فودها و غذاهای چرب را کاهش دهید.

۶. وسایل خود را ضدعفونی کنید
وسایلی که به صورت مشترک استفاده می‌شوند را به صورت مداوم ضدعفونی کنید. اسباب بازی بچه‌ها، ریموت تلویزیون، دستگیره درها و … میزکارتان را به صورت مداوم ضدعفونی کنید.

۷. مرطوب کردن هوا
گرم نگه داشتن راه‌های تنفسی برای پیشگیری از سرماخوردگی کافی نیست، برای بهتر عمل کردن عناصر طبیعی آنتی باکتریال بهتر است میزان رطوبت خانه را بالاتر ببرید، برای این کار می‌توانید از دستگاه بخور سرد و گرم استفاده کنید.

۸. مایعات بنوشید

نوشیدن آب و مایعات می‌تواند به عملکرد بهتر سیستم ایمنی کمک کند، آب و مایعات باعث می‌شوند ویروس ها از گلو به داخل شکم حرکت کنند و دفع شوند.

۹. به صورت خود دست نزنید

تحقیقات نشان می‌دهد اشخاصی که زیاد چشم ها و بینی خود را لمس می‌کنند، ۴۱ درصد بیشتر از دیگر افراد ویروس‌های هوا را جذب و پراکنده می‎کنند.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

gelareh@delino.com

بدون نظر

پیام بگذارید