خانهمطالب عمومیتوصیه هایی برای وقت ناهار در محل کار

توصیه هایی برای وقت ناهار در محل کار

توصیه هایی برای وقت ناهار در محل کار

افراد سالم فقط به خوردن یک غذای ساده برای ناهار خود قناعت نمی کنند، بلکه از ساعت ناهار در محل کار، برای افزایش انرژی بیشتر استفاده می کنند. برای رسیدن به این سلامتی در محیط کار، اصول ساده ای هست که باید آنها را رعایت کنیم.

از دفتر کار بیرون بروید

یک توصیه کاربردی این است که در صورت امکان، حتی برای مدت زمان کوتاه، دفتر کار خود را ترک کنید. بعد از اینکه صبح ها وارد دفتر کارتان می‌شوید، ساعت ناهار ممکن است تنها شانس شما برای خروج از شرکت باشد. کمتر از دو دقیقه پیاده روی در هوای تازه و احساس خورشید روی پوست یا تماشای باران، می‌تواند فشارهای ذهنی و بدنی ناشی از فعالیت کاری شما در طول روز را کاهش دهد.

از میز خود دور شوید

در صورتی که امکان بیرون رفتن از محل کار خود را ندارید، سعی کنید برای حداقل ۱۵ دقیقه از میز کارتان دور شوید. با یک دوست گفتگو کنید و یا در راهروی شرکت قدم بزنید. زمان ناهار، بهترین بهانه برای دور شدن از میز و دور شدن از مشغله های روزمره و استرس ها و فشارهای کاری است.

توصیه هایی برای وقت ناهار در محل کار

ناهار خانگی تهیه کنید

تهیه ناهار خانگی علاوه بر اینکه باعث می شود غذای مورد علاقه خودمان را درست کنیم و به سلامت و قیمت آن نیز فکر کنیم، باعث می شود، حجم دلخواه غذا را با خود به محل کار ببریم و به دلیل زیاد بودن حجم غذا ناچار به پرخوری نشویم. بسته بندی و حمل ناهار می‌تواند به شما کمک کند تا کنترل بیشتری روی آنچه که می خورید داشته باشید. این کار نیازی به صرف زمان زیاد و یا خلاقیت بالایی ندارد. به علاوه، ناهار خانگی شما احتمالا ارزان تر و سالم تر از چیزی است که شما به طور معمول از اغذیه فروشی و یا کافی‌ شاپ شرکت و اطراف شرکتتان تهیه می کنید.

گاهی اوقات از غذاهای غیرخانگی استفاده کنید

این باور که غذاهای بیرون و سفارش غذا از رستوران همیشه ناسالم و گران است، باور اشتباهی است. انتخاب درست رستوران و سفارش غذا با وسواس و دقت، از ضروریات سفارش غذا از بیرون است. سفارش از رستوران هایی که می شناسید یا رتبه و امتیاز بالایی در  سایت های سفارش آنلاین غذا دارند، به شما کمک می کند تا انتخاب درستی در خصوص رستوران داشته باشید. همچنین غذاهایی مانند ساندویچ سینه مرغ کبابی یا سبزیجات بخار پز، میوه‌های تازه و یا سوپ را به عنوان یک وعده غذایی سالم انتخاب کنید. اگر نمی دانید چه غذایی دوست دارید یا مناسب ذائقه تان است، می توانید به پیشنهاد روز منوی رستوران ها و یا پیشنهاد ویژه سایت های سفارش آنلاین غذا و کامنت های مشتریان این سایت ها که قبلا غذای مورد نظرتان را سفارش داده اند مراجعه کنید.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده

info@delino.com

بدون نظر

پیام بگذارید