خانهرستورانرستوران مس توران

رستوران مس توران

رستوران مس توران

شاید اولین چیزی که در رستوران مس توران توجه آدم را به خودش جلب می کند نام آن باشد. نامش مثل قرارهای دوستانه است، مثل پاسخ سوال “کجا بریم؟” در جمعی دوستانه که همیشه با عباراتی مثل یه “رستوران مستورانی، جایی”  همراه است. درست مثل اسمش که تداعی کننده قرارهای دوستانه است فضای داخل رستوران مس توران صمیمی، گرم و آرام است. ظرفهای مسی اش، برای آنهایی که سنشان از سی و اندی می گذرد، شاید یادآور سفره غذای مادر بزرگها باشد. طاقچه ها و گچ بری های هلالی، درها و میزهای چوبی و بوی نانی که از حیاط به فضای اصلی رستوران وارد می شود، مس توران را به انتخابی مناسب برای  قرارهای دوستانه یا خلوت های آرام تبدیل می کند.

از دلنشینی حیاط و حوض کوچک و موتور رکس و فضای داخلی که بگذریم، نوبت به غذا می رسد. البته پیش از رسیدن غذا، پرسنل رستوران با آب و بهارنارنج، با یک پارچ و تشت مسی کنار میزتان حاضر می شوند تا دستی بشویید و عطری نفس بکشید. انتخاب غذا در مستوران ممکن است کمی گیج کننده باشد، هم به خاطر اسم های غریبی مثل ” مسینه بره چوپان ” یا ” کباب شاهنامه ” هم به خاطر قیمت هایی که جلوی بعضی غذاها میبینی.

پیش از رسیدن غذای اصلی یک پیش غذای ساده روی میز حاضر می شود. یک گرده نان داغ و یک کاسه کوچک که محتوی چیزی شبیه ماست چکیده است، البته کمی شیرین، که داخلش سبزی های معطر هم دارد. رستوران مس توران دورچین های جالبی در منوی غذاهایش دارد. مثل سالاد خیار و انار که ترکیبی فوق العاده خوش طعم از خیار، انار، پنیر، پیاز قرمز و سس مخصوص مستوران است، یا مثلا شربت زعفرانی با تخم شربتی و مخلوط دوغ آبعلی با تکه های گل محمدی و نعنا که به طرز عجیبی خوشمزه و نوشیدنش لذت بخش است. هرچند منوی رستوران مستوران کمی گران است (مثل کباب شاهنامه ۶۰ هزار تومانی یا چلوگردن مشهدی ۵۸ هزار تومانی) اما کیفیت، شکل طبخ، نحوه سرو کردن غذا در ظروف مسی و فضای دلنشین آن باعث می شود راضی از مس توران بیرون بیایید.

مجموعه ای که راه اندازی و مدیریت رستوران مستوران را بر عهده دارد این روزها دنبال تاسیس رستوران های دیگری با همین سبک و سیاق است که نگارنده متن امیدواراست ضمن حفظ کیفیت غذاها یک نیم نگاهی هم به قیمت ها داشته باشند تا افراد بیشتری بتوانند لذتِ بودن در چنین محیطی را تجربه کنند.

اطلاعات تماس و آدرس رستوران مس توران:

میدان نیاوران به سمت میدان تجریش، روبروی بانک شهر. یا خیلی ساده تر خیابان باهنر ۲۰۰ متر بعد از میدان نیاوران.

  منبع عکس ها: صفحه رسمی رستوران مستوران در اینستاگرام (@mestoran_restaurant)

رستوران مستوران رستوران مستوران

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
نویسنده

info@delino.com

بدون نظر

پیام بگذارید