خانهمطالب عمومیسبک غذای مدیترانه ای

سبک غذای مدیترانه ای

سبک غذای مدیترانه ای

دریای مدیترانه در جنوب اروپا، شمال آفریقا و غرب آسیا واقع شده و محل ارتباط و البته برخورد این سه فرهنگ هم بوده است. آب و هوای مدیترانه دارای تابستان های گرم و آفتابی و زمستان های سرد و پر بارش است.
کشور های هم جوار این دریا مانند یونان، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال و … در اروپا، ترکیه، لبنان، سوریه و … در آسیا و تونس، الجزایر، مراکش و … در آفریقا دارای آب و هوا و همچنین محصولات مشابه هستند. البته کشور های آفریقایی و بخشی از خاورمیانه مثل عمان به خاطر جریان هوای کویری که از صحرای بزرگ آفریقا می‌وزد شرایط مدیترانه‌ای را فقط در خط ساحلی خود دارند.
محصولات اصلی که در این منطقه می‌روید زیتون، انگور و گندم است. فراوانی این محصولات باعث شده که سبک غذایی این مناطق به شدت متاثر از این سه محصول به علاوه گوشت باشد. در مناطق اروپایی مدیترانه نیز استفاده از گوشت سایر حیوانات به غیر از گوشت پرندگان و گوشتهای قرمز دیگر متداول می‌باشد. در مناطق جنوب ایتالیا و جزایر سیسیل و ساردینیا نوعی گندم خاص به نام دوروم می‌روید که از آسیاب آن نوعی آرد به نام سمولینا به دست می‌آید که پایه اصلی پاستا است. آرد سمولینا دانه های درشت تری نسبت به آرد معمولی دارد و زرد رنگ است که پاستاها نیز به همین دلیل زرد رنگ هستند.

 

سبک غذای مدیترانه ای

 

در قسمت آسیایی و آفریقایی حوزه مدیترانه به خاطر دسترسی به ادویه جات و چاشنی های هندی، مانند غذا های ایرانی، این غذاها نیز با طعم های قوی تر و متنوع تری طبخ می‌شوند. اما در بخش اروپایی به این دلیل که به ادویه جات هندی دسترسی مستمر نداشتند، طعم غذاها سبک تر و ساده ترند و برای طعم دار کردن غذاها از طعم دهنده های پایه مانند نمک و فلفل و در نهایت سبزیجات معطر استفاده می‌کنند.
از حدود دهه ۸۰ میلادی سبک آشپزی مدیترانه‌ای به عنوان غذای سلامت شناخته شد و به جهت سادگی و سرعت زیاد آماده سازی طرفداران زیادی در سطح جهان پیدا کرد. از معروف ترین غذاهای مدیترانه‌ای می‌توان از پاستا ایتالیایی، دنر کباب های ترکی و یونانی، فتوش و تبوله لبنانی، فریکاسه و لبلبی تونسی و یا سوپ حریره و رفیسا مراکشی نام برد. تمام این غذا ها از نظر رژیم سلامت غذایی سالم بوده و مراحل طبخ و اجزای ساده ای دارند. برخلاف بعضی از غذا های ایرانی مثل قرمه سبزی که از اجزای متعددی تشکیل شده و مراحل طبخ زیادی دارد، غذاهای مدیترانه ای به غذاهای راحت معروف هستند و طبخشان عموما راحت است.
این سه محصول متداول حوزه مدیترانه چنان در آداب و رسوم مردم آن منطقه مهم بوده که در اعتقادات آنها نیز نفوذ کرده است. به طور مثال درخت زیتون در فرهنگ یونانی و رومی نشانه صلح و دوستی بوده و رومی-ها از روغن زیتون به عنوان ماده ای درمانی استفاده می‌کردند.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده

info@delino.com

بدون نظر

پیام بگذارید