خانهمطالب عمومیسیر پاستا در تاریخ جهان

سیر پاستا در تاریخ جهان

سیر پاستا در تاریخ جهان

امروزه پاستا و انواع متنوع آن غذای قالب ایتالیایی ها است، این در حالی است که زمانی این غذا فقط مخصوص ثروتمندان و اغنیا بوده است. در نوشته­ های مورخان و جهانگردان نمونه های بسیاری از  علاقه شدید و ولع سیری ناپذیر به طبخ و تناول اسپاگتی ذکر شده است، مانند بارتولومیو اسکاپی آشپز پاپ در اواسط قرن شانزدهم و همچنین شاه فردیناند چهارم پادشاه ناپل که علاقه وافری به این غذا داشته­ اند. از اوایل قرن هفدهم میلادی بنا به دلایل اقتصادی (گران شدن قیمت گوشت و ارزان شدن قیمت گندم) و همچنین بنا به دلایل مذهبی (پرهیز از خوردن گوشت در روزهای خاص)، مصرف انواع پاستا در ناپل میان مردم عادی رواج بیشتری گرفت و کم کم به بخش اصلی رزیم غذایی مردم تبدیل شد. اما دلیل بهتری هم برای این رواج و گسترش وجود داشت که تولید صنعتی انواع پاستا با استفاده از دستگاه های پیشرفته تر در این دوره از تاریخ بود. کم کم تغییرات بیشتری در طعم و مزه ی پاستاها ایجاد شد و از اوایل قرن نوزدهم میلادی بود که سس گوجه فرنگی به عنوان چاشنی اصلی به این غذا اضافه شد. برای ایتالیایی ­ها پاستا بیشتر از یک غذا و بخشی از فرهنگ سنتشان است. چیزی شبیه به قرمه سبزی یا کباب ظهر جمعه برای ما ایرانی ها!!

در طول سال های قرن بیستم، به خاطر حضور ایتالیایی ­های مهاجر، پاستا رواج زیادی بین آمریکایی ­ها پیدا کرد و این غذای جادویی با فیلم “شبی در اپرای برادران مارکس” در سال ۱۹۳۵ برای اولین بار بر پرده نقره ای سینماها نقشی خاطره انگیز بازی کرد و به یکی از خوراکی های محبوب در منوی رستوران های امریکایی و به طبع آن در دیگر کشورها بدل شد.

 

سیر پاستا در تاریخ جهان

 

پاستا نام خود را از بافت خمیری حاصل از آرد گندم دوروم گرفته که همان آرد سمولینا است. پاستاهای مختلف با اسامی گوناگون شناخته می­ شوند که غالبا بر گرفته از اشکال مختلف خمیر هستند. پاستای تازه اغلب بلافاصله پس از درست شدن، پخته و خورده می­ شود در حالیکه انواع دیگر آن به منظور نگهداری طولانی تر، خشک شده و سپس در آب جوش پخته و آماده می ­شوند. با وجود فرایند ساده ی تولید، محصول نهایی به هزاران شکل مورد استفاده قرار می­گیرد. از نظر شکلی، چیزی در حدود ۲۰۰ نوع پاستا وجود دارد که هر یک از این انواع، پخته شده در گونه های مختلف سس های محلی و منطقه ای و با همراهی خوراکی های متعدد، لیست بسیار بلند بالایی درست میکنند.

در حالیکه تصور غالب این است که پاستا و انواع آن زاده ی آشپزی ایتالیاست، گفته میشود که برای اولین بار مارکوپولو در قرن سیزدهم این غذا را از چین به ایتالیا وارد کرده است و اجداد اسپاگتی های امروزی، نودل های آسیایی هستند. اما ال ادریسی دانشمند و جغرافی دان مسلمان که در دربار شاه راجر دوم در قرن دوازدهم در سیسیل می­زیسته، اسپاگتی را در سیسیل ایتالیا مشاهده کرده و در نوشته های خود از آن یاد می­کند. و همینطور از یک آرامگاه متعلق به قرن چهارم پیش از میلاد مسیح در دوران قبل از روم، ابزار و ادوات پخت اسپاگتی بدست آمده که این شک را بوجود می­ آورد که حتی ایتالیایی ­های ماقبل روم نیز از این غذا استفاده می­کرده ­اند. با این حال بسیاری از مورخان معتقدند ورود و گسترش انواع پاستا، راویولی و ورمیشل­ ها از قرن سیزدهم آغاز شده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده

info@delino.com

پیام بگذارید