خانهطرز تهیه غذاطرز تهیه‎‌ی موس شکلات

طرز تهیه‎‌ی موس شکلات

طرز تهیه‎‌ی موس شکلات

موس شکلاتی یک نوع دسر سرد فرانسوی است که پایه‎‌ی آن را شکلات و خامه تشکیل می‎‌دهد و می‌توان آن را با انواع آبمیوه یا نوشیدنی‌‎های گرم سرو نمود.

مواد لازم برای تهیه‎‌ی موس شکلات:

  • ۳ قاشق غذاخوری کره
  • ۳ عدد تخم‎‌مرغ بزرگ که سفیده و زرده آ« جدا شده ‎‌باشند
  • یک چهارم فنجان شکر
  • نصف فنجان خامه سنگین سرد
  • نصف قاشق چای‎‌خوری عصاره‎‌ی وانیل

طرز تهیه موس شکلات:

۱ -ابتدا کره را در یک کاسه کوچک ریخته سپس شکلات را به تکه‌های کوچک تقسیم کنید و داخل کاسه بریزید. کاسه را در بازه‌های زمانی بیست ثانیه به‌طور متناوب در مایکروویو قرار دهید و سپس ‌دربیاورید. شکلاتِ درحال آب‌شدن را هم بزنید. این فرایند را تا جایی ادامه دهید که ۳/۲ حجم شکلات، آب شود. سپس کاسه را دربیاورید و بگذارید با حرارت باقی‌مانده، بقیه شکلات نیز با هم‌زدنتان کاملا آب شود.

۲- بعد از اینکه مخلوط کره و شکلات کمی خنک شد، زرده‌های تخم مرغ را یکی‌یکی به آن اضافه کنید. پس از هر بار افزودن هریک از زرده‌ها، مخلوط را هم بزنید تا یکنواخت شود. در کاسه متوسط دیگری سفیده‌های تخم‌مرغ را هم بزنید تا کف کنند. و این کار را  تا جایی ادامه دهید که حباب‌‎هایی روی مخلوط ایجاد شود.

۳-به‌تدریج یک‌چهارم فنجان شکر را به مخلوط اضافه کنید و به هم‌زدن‌ ادامه دهید تا ‌پف‌های سفتی ایجاد شود. این پف‌ها زمانی که هم‌زن را از مخلوط دربیاورید، باید در حالت خودشان باقی بمانند. سپس سفیده تخم‌‎مرغ و مخلوط شکلات را هم بزنید تا یکدست شود.

۴-در کاسه‌‎ای دیگر خامه‎‌ی سنگین را هم بزنید تا شروع به سفت شدن کند، سپس دو قاشق شکر و وانیل را اضافه کنید و هم‌زدن را ادامه دهید تا خامه پف کند. سپس خامه‌‎ی زده شده را به مخلوط شکلات اضافه کنید.

۵-مقدار کافی از موس شکلات را می‎توانید بین ۴ تا ۶ ظرف تقسیم کنید و ظرف‎‌ها را در یخچال قرار دهید تا خنک شوند.

۶-در انتها برای تزیین مقداری خامه با شکر را هم بزنید تا سفت شود، سپس این خامه را روی موس ریخته و مقداری شکلات رنده شده نیز روی خامه‌‎ها بپاشید.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده

minam@delino.com

بدون نظر

پیام بگذارید