خانهمطالب عمومیفواید مصرف سالاد در وعده های غذایی

فواید مصرف سالاد در وعده های غذایی

فواید مصرف سالاد در وعده های غذایی

فواید مصرف سالاد در وعده های غذایی از اهمیت بسیار بالایی برخورداره و امروزه سالاد به تنهایی در آشپزی رشته ای مجزا به حساب میاد و مهارت و آموزش های منحصر به فرد خودش رو داره. واژه salade در زبان فرانسه از کلمه لاتین salata به معنی شور و به نمک آغشته شده ریشه می گیره. شاید براتون جالب باشه که ایران جزو اولین کشورهایی بوده که ایده سالاد رو داشته. داستان از این قراره که نزدیک به سه هزار سال پیش، ایرانیان روی سبزیجات روغن و سرکه می ریختند و می خوردند و از طریق جنگ های بین ایران و روم این رسم به اروپا رفت و در اونجا رفته رفته شکل سالاد رو به خودش گرفت.

سالادها رو نمی تونیم در وعده غذایی خاصی جای بدیم، چرا که امروزه هنوز برای سالاد جایگزینی مشخص نشده و خیلی ها سالاد رو قبل از غذا می خورند و به عنوان پیش غذا از آن استفاده می کنند و بعضی از مردم، سالاد را به همراه غذا می خورند و هستند کسانی که سالاد را بعد از غذای اصلی شون میل می کنند.

هرچند که اغلب سالاد به عنوان پیش غذا در منوی رستوران ها قرار داده می شه، اما با رواج رژیم های سلامت، رژیم های غذایی لاغری و رژیم غذای گیاهی، امروزه بسیاری از افراد سالاد رو به عنوان یک وعده غذایی کامل در نظر میگیرند و در رژیم غذایی شون از اون استفاده می کنن.

سالاد به خاطر دارا بودن منبع فوق العاده قوی از فیبرها، وقتی که به معده می رسه، باعث ایجاد حس سیر بودن می شه و به مغز فرمان می ده که الان دیگه سیر شدی و نمی تونی غذای بیشتری بخوری، در نتیجه همین موضوع می تونه باعث کاهش وزن بشه. البته ناگفته نمونه که این موضوع در شرایطی اتفاق می وفته که شما سالاد رو قبل از غذا و بدون روغن و سس بخورید تا بتونید از این فواید مصرف سالاد هم برخوردار بشید.

 

فواید مصرف سالاد در وعده های غذایی

 

همچنین اون دسته از افرادی که از لاغر بودن خودشون ناراضی هستن و دنبال این هستن که کمی چاق تر بشن، باید حتما سالادشون رو با روغن یا سس میل کنن و حتما هم بعد از غذای اصلی سالاد بخورن و اونایی که به نظر خودشون اندام مناسب دارن مجازند تا سالادشون رو به همراه غذاشون میل کنن.

شاید دلیل پرطرفدار شدن این ژانر غذایی انواع و اقسام رژیم هایی باشد که خیلی از افراد رو درگیر خودش کرده و همین باعث شده که طرفدارانش زیاد بشن. البته از تنوعش هم نمی تونیم بگذریم، درسته که اسمش سالاده ولی می تونه تمام کالری های یه غذای کامل رو داشته باشه. در بعضی مواقع، حتما برای شما هم پیش اومده که وقتی قبل از خوردن غذای اصلی سالاد می خوریم، انقدر خوشمزه و هیجان انگیزه که حتی حاضریم از غذای اصلی سر میز بگذریم و خودمون رو با خوردن سالاد سیر کنیم و از فواید مصرف سالاد هم بهره‌مند بشیم.

در مورد خوردن سالاد در هوای گرم و هوای سرد هم تجربه ثابت کرده که چون سالادها سرد سرو می شن در فصول گرم بیشتر متقاضی دارن ولی این به این معنی نیست که در هوای سرد سالاد نخوریم، چون این غذا واقعا یه انتخاب سالم و هیجان انگیزه.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده

info@delino.com

بدون نظر

پیام بگذارید