خانهمطالب عمومیمعرفی ۵ کباب محبوب در ایران

معرفی ۵ کباب محبوب در ایران

معرفی ۵ کباب محبوب در ایران

کباب یکی از محبوب‌ترین غذاهای ایرانی است که به عنوان یک غذای سنتی و بازاری معروف شده، طبخ گوشت تازه و خوش‌طعم و تهیه انواع کبابهای ایرانی از کوبیده و شیشلیک گرفته تا کباب‌های محلی هنر آشپزی ایرانیان را نشان می‌دهد. در پست قبلی پنج نوع از کباب‌های اصیل ایرانی را معرفی کردیم در ادامه همین پست پنج نوع کباب ایرانی دیگر را معرفی خواهیم کرد:‌

  • کباب ترش: کباب ترش یکی از انواع کباب است که در بین مردم شمال کشور رواج دارد و در بسیاری از رستوران‌های شمال طبخ می‌شود. مواد اولیه این کباب لذیذ شامل گوشت گوساله، رب انار، گردو و فلفل می‌باشد.
کباب ترش
  • کباب دوش: کباب دوش از پشت گردن و دوش گاو تهیه می‎‌شود و به دلیل دارا بودن رگه‌های چربی لذیذی که در آن موجود است بسیار خوش‎‌طعم است. اندازه‌های آن هم مانند چنجه دارای برش‌های متوسط است.
  • کباب تابه‎‌ای: کباب تابه‌ای به نوعی کباب کوبیده بدون سیخ است. این کباب با گوشت چرخ‌کرده و پیاز رنده شده تهیه می‎‌شود که در تابه بخارپز می‎‌شود.
کباب تابه‌ای
  • کباب چنجه: گوشت سنتی مورد استفاده برای چنجه گوشت بره است. مواد لازم برای این نوع کباب شامل گوشت بره، روغن زیتون، آب لیمو، نمک و فلفل می‌شود. گوشت در ترکیب مواد مذکور مزه‎‌دار می‎شود. چنجه معمولاً با پلو، گوجه فرنگی کبابی و پیاز خام سرو می‌شود. تلفظ چنجه در گویش‌های محلی متفاوت است. (تلفظ صحیح این کلمه ” کنجه ” می‌باشد و در زبان آذربایجانی چنجه تلفظ می‌گردد و در برخی شهرهای ایران نیز متاثر از زبان آذربایجانی چنجه تلفظ می‌‎گردد.)
کباب چنجه
  • کباب کوبیده: این کباب را پر مصرف‌‎ترین کباب در بین ایرانیان است. کباب کوبیده اصیل ایرانی با گوشت گوسفندی تهیه می‌شود ولی امروزه این کباب با گوشت گوساله نیز طبخ می‌شود. بهترین ترکیب برای تهیه کباب کوبیده مخلوط گوشت گوسفندی ( قلوه گاه ) و گوشت گوساله (راسته) است.
کباب کوبیده
به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده

minam@delino.com

بدون نظر

پیام بگذارید