خانهرستورانمعرفی ۵ کباب محبوب در ایران

معرفی ۵ کباب محبوب در ایران

معرفی ۵ کباب محبوب در ایران

کباب یکی از معروف‎‌ترین غذاهای ایرانی است که پیشینه‌‎ی آن به زمان ناصرالدین‌ ‎شاه برمی‎‌گردد. ناصرالدین شاه که اصلیتی قفقازی داشته نوعی غذای قفقازی را به دربارش وارد می‎‌کند که آشپزان دربار با ایجاد تغییر در آن کباب کوبیده را به وجود می‎‌آورند. در نوشته‌‎های اعتماد السلطنه – از درباریان قاجار- نقل شده‌‎است اولین چلوکبابی نامش “نایب” بوده‌است و در بازار تهران وجود داشته و جز معدود رستوران‌‎های آن زمان بوده که غذا را بر سر میز سرو می‎‌کرد. اسناد دیگری نیز وجود دارد که اولین چلوکبابی در تبریز و در مرز قفقاز تاسیس شده‌‎است. درباره‎‌ی نحوه‎‌ی سرو کباب، اعتمادالسلطنه نقل کرده‌: که پیشخدمت رستوران نایب برنج‌‎ها را به همراه تکه‌‎ای از کره به زیر آن در ظروف هرمی، بر سر میزها می‎‌گذاشتند. سپس پیشخدمت بعدی کباب‌‎ها را با سیخ داخل هر بشقاب می‌گذاشته و هر فرد می‌توانسته هر تعداد سیخی که مایل است را سفارش دهد. چلو کباب در آن زمان همراه نان، پیاز و سبزی سرو می‌‎شده است و قیمت هر وعده چلوکباب حدود ۴ ریال بوده.

رفته رفته این غذا تبدیل به یکی ازغذاهای محبوب سنتی ایران می‎‌شود و آشپزان با تغییر در شیوه‎‌ی پخت یا با توجه به دستورالعمل‌‎های کشورهای دیگر، انواع جدیدی از کباب‎ها را وارد سفره‎‌ی ایرانیان می‌کنند. امروزه ده‌‎ها نوع کباب با گوشت‎‌های مختلف در بین ایرانیان محبوب است که در ادامه چندتا از آن‎‌ها را معرفی خواهیم کرد:

  • کباب قفقازی:  این کباب از گوشت مرغ و گوشت گوساله تشکیل شده‌‎. برای درست کردن این کباب می‌توان فیله‎‌ها را با ماست، روغن زیتون، نمک و فلفل طعم‌‎دار کرد سپس آنها را برای چند ساعت داخل یخچال گذاشت و به همراه فلفل دلمه و پیاز به سیخ کشید و روی فر یا ذغال کباب کرد.
کباب قفقازی
  • کباب بناب: کباب بناب نوعی از کباب کوبیده منسوب به شهر بناب در استان آذربایجان شرقی است. این کباب از گوشت تازه و چربی‌‎دار گوسفند، در اندازه ای بسیار بزرگ‎تر از کباب کوبیده معمولی تهیه می‌‎شود. هر پرس این نوع کباب بر خلاف کباب کوبیده معمولاً یک سیخ است.
کباب بناب
  • کباب شیشلیک: کباب شیشلیک یکی از معروف‎ترین و قدیمی‎‌ترین کباب‌های ایران است که روش پخت آن با کباب‌های دیگر کمی متفاوت‌‎ است. کباب شیشلیک از قسمت دنده گوسفند تهیه می‌شود. برای تهیه‎‌ی این کباب می‌‎توان دنده‌‎های گوسفند را به همراه ماست چکیده، آبلیمو، زعفران، نمک و فلفل طعم‌‎دار کرد و به همراه نان یا برنج سرو نمود.
شیشلیک
  • کباب شیش طاووق: این کباب یک غذای بین‌‎المللی است که اصالت آن به کشور لبنان برمی‌گردد. در این کباب سینه‌‎ی مرغ به صورت مکعبی خرد شده به توسط پیاز، سس کچاپ، روغن زیتون، پاپریکا، زنجبیل و نمک و فلفل طعم‌دار می‌‎شود. سپس گوشت مرغ به همراه پیاز و فلفل دلمه‎‌ای به صورت یکی در میان به سیخ کشیده می‌‎شود و در تابه یا روی زغال قاب طبخ است.
شیش طاووق
  • کباب حسینی: کباب حسینی اصفهان که از کباب‌های سنتی ایران است، در واقع نوعی جوجه کباب است که داخل تابه طبخ می شود و شباهت بسیار به کباب مراکشی دارد. همچنین به این کباب، کباب چوبی هم می‎‎‎‌گویند چرا که برای تهیه آن از سیخ‌های چوبی استفاده می‎‌کنند. اصولاً کباب حسینی مجلسی با گوشت قرمز تکه‌‎ای یا گوشت سینه مرغ تهیه می‌‎شود.
کباب حسینی
به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده

minam@delino.com

بدون نظر

پیام بگذارید