خانهمطالب عمومیاین مواد غذایی را خام بخورید!

این مواد غذایی را خام بخورید!

این مواد غذایی را خام بخورید!

اکثر مواد غذایی در پروسه پخت میزان زیادی از ویتامین‌های خود را از دست می‌دهند، شیوه ی پخت هم در این امر زیاد تفاوتی ایجاد نمی کند، در خصوص این مواد غذایی فرقی نمی کند آنها را کباب کنید یا آب‌پز در هر صورت مقدار زیادی از مواد مفید موجود در آن ها از بین خواهد رفت. بنابراین بهتر است برخی مواد غذایی را به صورت خام استفاده کنید. در این مطلب ۴ ماده غذایی که خام مصرف کردن آنها بسیار مفید است را معرفی خواهیم نمود.

۱. بروکلی

کلم بروکلی برای سلامتی بسیار مفید است، دلیل زیادی برای مصرف این ماده غذایی به صورت خام و پخته وجود دارد، بروکلی سرشار ز ویتامین C ست، همچنین دارای کلسیم، پتاسیم و حتی پروتیین است و جالب است بدانید مصرف خام بروکلی ارزش غذایی بیشتری دارد. پژوهش‌ها نشان می‌دهند مصرف خام بروکلی زمینه‌ی جذب سریع مواد مغذی موجود در آن مانند سولفورفان آماده می‌کند. این ترکیب آنتی‌اکسیدانی برای مقابله با سرطان بسیار مفید است و همچنین عاملی برای کاهش فشار خون  است.

۲. فلفل دلمه‌ای قرمز

وقتی از ویتامین C حرف می‌زنیم تقریبا همه ما یاد مرکبات و پرتقال می‌افتیم، جالب است بدانید فلفل دلمه‌ای قرمز به اندازه پرتقال و لیمو ترش ویتامین C دارد. فلفل دلمه‌ای قرمز همچنین دارای خواص آنتی‌‌اکسیدانی قوی است و منبع غنی از ویتامینB6، ویتامین E و منیزیم است. البته اگر این گیاه را آب‌پز کنید، خواص آن به کلی در اثر حرارت از بین می‌رود، در حالی که قند آن باقی می‌ماند. پس از سرخ کردن، کبابی کردن و آب پز کردن این گیاه مخصوصاً در دمای بالاتر از ۳۷۵ درجه فارنهایت خودداری کنید و آن را به صورت خام مصرف نمایید.

۳. پیاز

داخل پیاز یک ماده‌ی مغذی به نام آلیسین وجود دارد که از سرطان جلوگیری خواهد کرد و همچنین باعث سلامت قلب و عروق می‌شود و یکی از عوامل کاهش فشار خون است. هرچه بیشتر از این ماده‌ی غذایی استفاده کنید و پیاز خام مصرف کنید می‌توانید خواص بیشتری از آن را به بدن منتقل کنید ، یادتان باشد که هم پیاز قرمز و هم پیاز سفید هر دو را مصرف کنید زیرا هر دو دارای عوامل ضد قارچی، ضد التهابی و ضد باکتری هستند و به مبارزه با انواع ویروس‌ها مثل سرماخوردگی می پردازند.

۴. سیر

سیر ماده غذایی سرشار از آلیسین؛ منگنز، ویتامین B6، ویتامین C، سلنیوم و فیبرها است و مصرف آن به صورت خام برای بدن بسیار مفید است. نتایج پژوهشی که در National Post به چاپ رسیده نشان می‌دهد که مصرف سیر خام به میزان دو تا سه بار در هفته خطر ابتلا به سرطان ریه را کاهش می‌دهد. سعی کنید سیر خام را در سالادها و سس‌هایتان استفاده کنید.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

gelareh@delino.com

بدون نظر

پیام بگذارید