خانهسبک زندگینگهداری مواد غذایی در یخچال

نگهداری مواد غذایی در یخچال

نگهداری مواد غذایی در یخچال

تصور کنید به صورت ناگهانی و برای چند ساعت برق منزل شما قطع می‌شه. در کنار تحمل گرما و تاریکی و خیلی از کارهای دیگه که امروزه انجام دادن اون‎ها به برق وابسته هست، نگرانی بزرگ‎تری هم سراغمون میاد و اون احتمال خراب شدن مواد غذایی توی یخچاله. پس می‎‌تونیم سر این موضوع که یخچال یکی از مهم‎ترین وسایل برقی خونه هست به اتفاق نظر برسیم. شاید بدون تلوزیون و ماشین لباسشویی و اتو بشه چند روزی رو گذروند اما فقط چند ساعت نبودن یخچال برای از بین رفتن بیشتر مواد غذایی‎ توی خونه کافیه. پس بهتره قدر این وسیله‎‌ی آشپزخونه رو بهتر بدونیم، درش رو با لطافت بیشتری باز و بسته کنیم و هر زمانی‎که حوصله‌مون سر میره با باز و بسته کردن در یخچال منتظر معجزه نباشیم.

آگاهی به روش و مدت زمان نگهداری مناسب مواد غذایی در یخچال می‎تونه جلوی اسراف در مواد غذایی رو بگیره و ما رو به سمت شیوه‎‌ی زندگی سالم‌‎تری هدایت کنه. در این پست روش نگهداری چندتا از اصلی‌‎ترین موادغذایی رو با هم مرور خواهیم کرد.

میوه و سبزیجات:

کشوی پایین یخچال به گونه‌ای طراحی شده است که رطوبت بیشتری را نگه می‌دارد و برای نگهداری سبزیجات مناسبتر است

کشوی پایین در یخچال به گونه‌‎ای طراحی شده‎ که رطوبت بیشتری را نگه می‌داره و به همین دلیل مخصوص نگهداری از میوه و سبزیجات هستش. اما باید در نظر داشت سرعت فساد همه‌‎ی میوه‌‎ها و سبزیجات یکسان نیست. سبزیجات و میوه‌‎ها با سرعت و حجم متفاوتی گاز اتیلن از خود متصاعد می‎‌کنند و به فساد می‌‎رسند. بنابراین بهتره برخی میوه‌‎ها و سبزیجات که زودتر فاسد می‎‌شوند روکنار میوه و سبزیجات مقاوم‌‎تر قرار ندهیم. میوه‎‌ها و سبزیجاتی که تولید اتیلن بالایی دارند عبارتند از: زردآلو، آواکادوو، هلو، کدو، شلیل و در مقابل میوه‌‎ها و سبزیجاتی که اتیلن کم تولید کرده و سرعت فساد پایینی دارند عبارتند از: هویج، کلم بروکلی، گیلاس، کرفس، خیار و … در نتیجه اگر قصد دارید میوه و سبزیجاتی رو به مدت طولانی در یخچال نگه دارید می‎‌تونید اون‎ها رو از یکدیگر جدا کرده و در کشوهای مختلف قرار داده و رطوبت را تنظیم کنید. بعضی راهکارها برای حفظ برخی میوه‌‎ها برای مدت طولانی‌‎تر وجود داره مثل: نگهداری کاهو در حوله‌‎های کاغذی و شست‎شوی انواع توت با سرکه و …

شیر و سایر لبنیات:

در قفسه‎‌ی جلویی یخچال محل مناسبی برای نگهداری از شیر تعبیه شده و به علت فضای طولی آزادتر این بخش از یخچال می‌‎توان بطری شیر را به صورت عمودی در آن قرار داد اما باید در نظر داشت دمای قفسه‎‌ی یخچال معمولاً کمی بالاتر از دمای ایده‌‎آل نگهداری از شیر هست (دمای ایده‌‎آل برای شیر ۴ درجه سانتیگراد است.) به همین دلیل نگهداری از شیر در این قفسه می‌‎تونه روند فساد اون رو تسریع کنه. بنابراین برای افزایش عمر شیر و سایر لبنیات می‎‌توان آن‎ها را در قسمت پشتی یخچال که دمای خنک‌‎تری دارند قرار داد. پنیرهایی که بافت نرمی دارند از پنیرهای سفت دوام کمتری دارند. پنیرهای فرآوری شده روبه مدت یک ماه و پنیرهای سفت را به مدت ۶ماه می‎توان در یخچال نگه داشت. شیر پاستوریزه رو می‎توان به مدت ۶ ماه در فریزر نگه داشت، همچنین زدن کمی جوش شیرین یا نمک به کارتن شیری که در یخچاله و هنوز درش باز نشده، میتونه باعث افزایش مدت زمان نگهداری شیر تا یک هفته بشه.

گوشت قرمز و گوشت مرغ:

گوشت قرمز رو به مدت ۵ روز می‌توان در یخچال نگهداری کرد و به مدت ۴ تا ۱۲ ماه در فریزر قابل نگهداری هست. گوشت‌های چرخ کرده‎‌ای مانند گوشت گاو، گوشت گوساله یا مرغ می‌تونن برای یک تا دو روز در یخچال و برای مدت سه تا چهار ماه در فریزر نگهداری شوند. باید بسیار مراقب باشید چرا که این گوشت‌ها در یخچال به سرعت فاسد می‎‌شن. گوشت پخته شده نیز، سه تا چهار روز در یخچال قابل نگهداریه و می‌توان آن را دو تا شش ماه هم در فریزر نگهداری کرد.

مرغ خام را تنها می‌توان یک یا دو روز در یخچال آن هم در دمای ۴۰ درجه فارنهایت (کمتر از ۵ درجه سانتی گراد) یا سردتر نگهداری کرد اما در فریزر  و در دمای ۰ درجه فارنهایت (-۱۶ درجه سانتی گراد) یا سردتر تا یک سال قابل نگهداری هستند. مرغ‌های پخته شده را نیز می‌توان چند روز در یخچال نگهداری کرد، البته نباید بیش از دو تا شش ماه در فریزر نگهداری شوند.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده

minam@delino.com

بدون نظر

پیام بگذارید