خانهمطالب عمومیویتامین D و خواص آن

ویتامین D و خواص آن

ویتامین D و خواص آن

ویتامین D یکی از مهمترین ویتامین ها برای بدن انسان است که کمبود آن، می تواند ضررهای بسیار اساسی به سلامتی انسان وارد کند. این ویتامین از طریق کلسترول در بدن تولید می شود و باعث ترشح هورمون استروئید در بدن می شود.

خیلی از ما انسان ها به دلیل عدم امکان قرارگیری در معرض نور آفتاب با کمبود ویتامین D مواجه هستیم که اکثرا در نهایت ناچار به استفاده از قرص های مکمل این ویتامین در بازه های زمانی مشخص هستیم تا بتوانیم مقدار ویتامین D مورد نیاز بدنمان را تامین کنیم.

رشد و استحکام استخوان ها ارتباط مستقیمی با ویتامین D موجود در بدن دارد و حتی افزایش قد کودکان و نوجوانان نیز در ارتباط با همین موضوع است. تشخیص کمبود ویتامین D در بدن بدون انجام آزمایش، کار آسانی نیست، زیرا نشانه های ناشی از کمبود این ویتامین به راحتی قابل شناسایی نیستند. کمبود آن در برخی از موارد ممکن است باعث سرما خوردگی، خستگی و کوفتگی بدن، استخوان درد، افسردگی، ریزش مو و همچنین پوکی استخوان شود.

 

ویتامین D و خواص آن

 

منابع غذایی که می توان ویتامین D مورد نیاز بدن را از آن ها تامین کرد اینها هستند:

  • نور خورشید که به هنگام تماس با بدن باعث جذب ویتامین D در بدن می شود که به نوعی راحت ترین راه جهت دست یافتن به این ویتامین است.
  • شیر غنی شده با ویتامین D که می توان آن را به راحتی از فروشگاه های سطح شهر خریداری کرد.
  • کنسرو ماهی تن (تن ماهی) که همانند شیر به راحتی در دسترس همگی قرار دارد.
  • زرده تخم مرغ نیز یکی دیگر از منابع این ویتامین است. افرادی که ماهی و غذاهای دریایی دوست ندارند می توانند با مصرف تخم مرغ نیز این ویتامین را برای بدن خود تامین کنند. بیشترین پروتئین تخم‌ مرغ در سفیده‌ آن وجود دارد و چربی، ویتامین‌ها و مواد معدنی آن نیز عمدتا در زرده وجود دارند.
  • ماهی های چرب مثل شاه ماهی و ماهی سلمون که یکی از منابع غنی ویتامین D است. شاه ماهی در تمام جهان با اشکال مختلف خام، کنسروی، دودی و نمک‌ سود مصرف می‌شود. همچنین یک غذای خوشمزه و مغذی نیز محسوب می‌شود. انواع سوشی ها همانند سوشی دراگون نیز حاوی این ویتامین هستند.
  • سوشی که به دلیل اینکه با استفاده از ماهی درست می شود، یکی از بهترین منابع این ویتامین است.
  • میگو که حاوی اسید چرب امگا ۳ است، اما این مقدار نسبت به سایر مواد غذایی که ویتامین D زیادی دارند، کمتر است.
  • قارچ تنها منبع طبیعی ویتامین D محسوب می شود. قارچ ها می توانند با قرارگیری در منبع پرتوهای فرابنفش این ویتامین را تولید کنند.
  • آب پرتقال هایی که با ویتامین D غنی شده باشند نیز می توانند نیاز روزانه‌ی یک فرد به این ویتامین را تامین کنند.
به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده

info@delino.com

بدون نظر

پیام بگذارید