خانهمطالب عمومی۵۰۰ سال با آبگوشت

۵۰۰ سال با آبگوشت

۵۰۰ سال با آبگوشت

آبگوشت از جمله غذاهای است که طبخ اون تقریبا به ۵۰۰ سال پیش و به زمان چادرنشینی نسبت داده شده. این غذا از دوران صفویه در ظروف سفالی پخته می شده و از اون به بعد دیزی نام گرفته.

آبگوشت در واقع جزیی از هویت فرهنگی ایرانیان در جهان شناخته می شه و از اون غذاهایی که بین توریست های اروپایی هم مجبوبیت زیادی داره و اغلب نام این غذا رو شنیدند و دوست دارن تجربه کنن.

این غذا از سه بخش آب، گوشت و حبوبات تشکیل شده و در طبخ آن به قولی باید دل داد تا هر کدام از بخش های این غذای لذیذ به خوبی پخته بشه. طبع گرم و سرد دیزی در حد متعادله و معمولا در اون تکه ای دنبه انداخته میشه که به هضم غذا در دستگاه گوارش کمک میکنه. ادویه های مخصوص این غذا هم شامل زردچوبه، زیره و لیمو امانیه و برای مبتلایان به ضعف بدن و کم خونی و همینطور برای رشد کودکان توصیه می شه.

آبگوشت حاوی آهن، مس، منیزیوم، فسفر، ید و ویتامین ای  است و همچنین برای کسانی که فعالیت فیزیکی زیادی دارند، غذایی مقوی و انرژی زا محسوب می شه. بر عکس ظاهر چرب آن، خوردن دیزی هر چند وقت یکبار خوبه. البته بد نیست همراه با آبگوشت نوشیدنی هایی مثل شربت زعفران و یا شربت آبلیموی تازه بنوشیم و بهتره که همراه آبگوشت از نوشابه استفاده نکنید، چون نوشیدنی گازدار اغلب همراه غذاهای آبکی توصیه نمی شه.

 

500 سال با آبگوشت

 

این غذای لذیذ برای افرادی که مشکل معده دارند باعث عوارضی ماننده ترش کردن و نفخ معده میشه. توصیه میشه حبوبات اون رو ۲۴ ساعت قبل از طبخ، خیس بدین و از گوشت گردن گوسفند که لطیف تره استفاده کنید، همچنین بعد از خوردن آبگوشت نباید بلافاصله خوابید، چرا که این کار باعث ترش کردن و افزایش اسید معده می شه.

آبگوشت انواع مختلفی با نام های آبگوشت رسمی، آبگوشت بزقورمه، آبگوشت قنبید، آبگوشت بزباش، آبگوشت کشک، آبگوشت لپه، آبگوشت قوره، آبگوشت دوغ و آبگوشت لوبیا سفید داره.

این غذا در شهرهای همدان، کاشان، تبریز و اراک از محبوبیت زیادی برخورداره و هر شهری هم آبگوشت مخصوص خودش رو داره، مثل قنبید که مخصوص شهر قم است و یا بزقورمه که مخصوص شهر کرمانه. آبگوشت لوبیا سفید هم در شهر کاشان بسیار محبوبه و همچنین آبگوشت دوغ در شهر اراک طرفداران بسیار زیادی داره.

روش پخت انواع آبگوشت تقریبا شبیه به هم است و تفاوت آنها در استفاده از حبوبات، ادویه ها و یا مخلفات آن تعریف می شه.

عده ای از افراد هم از اشکنه به عنوان نوعی آبگوشت یاد می کنند که گوشت نداره و به صورت تلیت خورده میشه و هضم اون هم راحت تره.

حالا که انقدر از فواید و طعم بی نظیر آبگوشت صحبت کردیم وقتش رسیده که یک ناهار روز جمعه رو در کنار خانواده یادی از گذشته ها کنیم و طعم نوستالژی سالم و اصیل ایرانی رو به سفره خودمون بیاریم.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده

info@delino.com

بدون نظر

پیام بگذارید