خانهرستورانرستوران گیلانه

رستوران گیلانه

رستوران گیلانه

رستوران گیلانه

رستوران گیلانه تقریبا شناخته شده ترین رستوران با منو غذاهای گیلکی در تهران است که شاید بتواند حال و هوای خیلی ها را که وقت کافی برای سفر ندارند عوض کند. گیلان، بهشت طبیعت ایران،  همانقدر که مناظرش زیبا و هوای مطبوع دارد، غذاهایش هم پر عطر و دیوانه وار لذیذ اند. از میرزا قاسمی (ابداع محمد قاسم خان)  و باقلا قاتق که معرف حضور همه هست تا مرغ ترش، سیا کباب، کباب ترش و غذاهای کمتر شنیده شده ای مثل ترش تره.

رستوران گیلانه همانطور که از نامش پیداست، مهارت اصلی اش طبخ و تهیه غذاهای گیلکی است و انصافا هم خیلی خوب از پس این کار بر می آید. اما در کنار غذاهای محلی که دارد، از پس تهیه دیگر غذاهای ایرانی هم خیلی خوب بر می آید. علاوه بر این گیلانه جزء معدود رستوران هایی است که در منوی غذایش گوشت اردک هم دارد که از گوشت مرغ چرب تر است و البته ضمن اینکه طرفدارانش خاص خودش را دارد ممکن است مذاق بعضی ها چندان خوش نیاید.

در کنار غذای خوب، فضای گیلانه یکی از جنبه های مثبت و ارزشمند آن است. همین که برای اولین بار به رستوران گیلانه وارد می شوید، چیدمان خوب و فضای آرامش نظرتان را به خودش جلب می کند. میزها و چیدمان چوبی، تزیینات سنتی و خوش رنگ و لعاب، پرده هایی که نقش های سنتی گیلان از حیوانات را روی خود دارند و دیوارهای خطاطی شده، دست به دست هم می دهند که در کنار غذای شمالی تجربه حضور در فضایی آرام هرچه بیشتر ترغیبتان کند که به رستوران گیلانه بروید.

هرچند قیمت غذاهای گیلانه کمی بالاتر از دیگر رستوران ها به نظر می رسد اما گیلانه این اختلاف قیمت را با کیفیت خوبش جبران می کند و شاید همین کیفیت دلیل بالاتر بودن قیمت غذاهای این رستوران باشد. اگر علاقمند یا کنجکاو هستید از اینجا می توانید قیمت منوی غذاهای رستوران گیلانه را ببینید.

اطلاعات رستوران:

گیلانه دو شعبه دارد که هر دو شعبه در شمال تهران هستند. یکی در جردن و دیگری در الهیه.

آدرس و اطلاعات تماس شعبه الهیه: خیابان گلنار خیابان ماهرو بن بست پناهی، برج های الهیه، رستوران گیلانه

آدرس و اطلاعات تماس شعبه جردن:  خیابان آفریقا، جردن، بلوار صبا، پاساژ مدیترانه، رستوران گیلانه.

Email: info@gilaneh.co

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده

info@delino.com

بدون نظر

پیام بگذارید